У FB поширюється ініціатива: Принесіть ляльку під найближчий храм УПЦ МП

0
384

Священик УПЦ МП в Запоріжжі відмовився відспівувати дворічного хлопчика через те, що той був хрещений у Київському Патріархаті. Запорізький архієпископ підтримує рішення священика.

Це спричинило хвилю обурення і критики УПЦ МП. Зараз у Facebook шириться протестна акція #принеси_куклу, яка закликає кожного, хто поділяє обурення, принести під будь-яку церкву Московського Патріархату ляльку або іншу дитячу іграшку.

 


Увечері 31 грудня в Запоріжжі 39-річний чоловік вирішив покінчити життя самогубством та вистрибнув із вікна багатоповерхівки. У цей момент у подвір’ї будинку гуляв тато із дворічним сином. Самогубець приземлився прямо на дитину та загинув одразу від тяжких травм. Хлопчика намагалися реанімувати, але безуспішно. Він загинув у кареті швидкої допомоги.


Відспівувати дитину на похоронах прийшов священик Московського патріархату, Євгеній Молчанов. Він відмовився здійснювати обряд, як тільки дізнався, що хлопчика хрестили у храмі Київського патріархату. Відмовився прямо біля труни, незважаючи на матір, яка падала перед ним на коліна.
Батьки вирішили відвезти тіло дитини до найближчої церкви Іоанна Кронштатського, але вона також підпорядковується МП, і їм знову відмовили.
Лише коли на церемонію терміново викликали священика з церкви Святого Миколая, яка підпорядковується Київському патріархату, він відспівав дитину і її тіло нарешті можна було поховати.


Митрополит МП Лука цілковито підтримує дії священиків, посилаючись на канон, згідно з яким вони не мають права відспівувати нехрещених. Оскільки Київський Патріархат для священиків Московського не є легітимним, хлопчик для них був нехрещеним.

Речник УПЦ КМ Архієпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій (Зоря) виступив з критикою дій священиків Московського Патріархату та порівняв їхні дії з біблійною історією про членів Синедріону, які посилалися на канони, вимагаючи розіп‘яти Ісуса Христа: «Ми маємо закон, і за законом нашим має померти»; «А народ цей, що не знає Закону, проклятий він» (Ін. 7:49).


У Facebook набирає обертів акція на протест проти дій служителів Московського Паріархату. Юрій Гудименко започаткував акцію #принеси_куклу Пост Юрія за перші 17 годин набрав 7600 лайків та 7312 репостів. Зараз цю ініціативу підтримують по всій Україні. У Києві люди планують зібратися біля Києво-Печерської лаври.


Хоча якщо переглянути пости за цим хештегом та коментарі до поста Юрія, можна натрапити і на відповідь прихожан Московського Патріархату. Вони звинувачують батьків загиблого хлопчика в «націоналізмі», автора акції — в «язичництві», а реакцію громадськості називають «провокацією».

If you found an error, highlight it and press Shift + Enter or click here to inform us.