2030: Світ православної нейромережі

16
57

Щоб переобратися на другий термін, Президент РФ Ксенія Собчак пропонує електорату безсмертя. Зі своїм цифровим православ’ям і ШІ, який керує країною, Собчак виглядає поміркованою, тверезою і адекватною на фоні популярного конкурента — впоротого хлиста з організації «Пси Божі», який обіцяє вилікувати країну від скверни смартфоноложества й привести у Небесну Росію.

Це зав’язка нового міні-серіалу «Амрон» на благодатну тему «стрьомне скоре майбутнє».

Дія відбувається у 2030 році і виглядає як мікробюджетний російський варіант «Чорного Дзеркала» і «Роки й роки».

Мормони оголошують про вихід Юти зі складу США, Верховний Раббинат Ізраїлю не визнає транс-шлюби на МКС. Лукашенко офіційно законсервовує останню нафтову свердловину на Землі. А Божі Пси мріють завоювати Іран, рухатися в Індію й Китай, бо Велику китайську стіну насправді збудували росіяни – бійниці там, ніби-то дивляться в бік самого Китаю.

Поки що на Ютюбі є всього три серії, але й вони інтригують:

2030 – це дивний світ, де в Росії легалізована проституція, доходи від віртуального веб-камінгу годують російську армію: «ракети и снаряди к танкам оплачени русскімі мінєтамі!» – кричить Собчак опоненту на передвиборчих теледебатах.

Новини цього світу:

нашестя смертоносних раків-богомолів, вокаліст групи U2 Боно причислений до святих, а старець Паїсій (принц Уельський ) передає з гори Афон вітання в честь коронації королеви Кейт Мідлтон.

Російською частиною цього світу, крім Ксені Собчак, рулить православна нейромережа

«Амрон» («норма» – навпаки, також назва нового наркотика з незрозумілими ефектами).

Нейромережа виявилася значно ефективнішою, ніж людські уряди, зменшила корупцію.

Амрон – православна, у кожного на телефоні є додаток «Мой Бог», в якому росіяни можуть поставити свічку, висповідатися, замовити требу — посткоронавірусне православ’я досить по-протестанськи вирішило питання, об які в 2020 ламали списи богослови.

Православну нейромережу зробили спеціалісти зі Сколково, ФСБ і Свято-Тихонівської духовної семінарії. Вони задали Амрону пошук російської ідеї, ібо доведено, що людському мозку це не під силу. Для цього завантажили в неї всі наукові, релігійні й технічні тексти, створені росіянами за увесь час, і дали доступ до всіх смартфонів і камер спостереженння в Росії.

Амрон могутня, знає все про всіх, але Пси (з бдсм-аксесуарами і козачими шаблями) знаходять діру в її захисті.

Конфлікт між ліберальним «настоящім цифровим православієм» Собчак і фундаменталістським Божих Псів приводить до дійства у пєлєвінському стилі з обов’зковою шизотерикою. Кандидат у Президенти від Псів звертається до глядчів теледебатів із закликом «зайдем в древние пещерьі Гималаев и будем служить там молебен – молебен на Кайлаше».

Дивно тільки, що режисер Максим Діденко відніс цей конфлікт аж в 2030-ий, — на наш погляд, гризня між морокобіссям і офіційним православ’ям починається вже.

Вічна дилема російського ліберала й українського питання, до речі, розкрита в реалполітичному ключі – Крим російський, і в пані Президент там вілла, екологічно зроблена з перероблених пластикових кришечок (Грета Тунберг тим часом сидить у в’язниці за вбивство посадовця нафтової корпорації).

Сюжет достатньо захоплює щоб подивитися короткі (15-25 хвилин) серії, особливо, якщо ви цікавитеся релігією і конфліктами в ній.

If you found an error, highlight it and press Shift + Enter or click here to inform us.