26.05 Лекція Мова алхімії пізньої Античності

187
92

В суботу, 26-го травня, в київському лекторії літературного клубу “Пломінь” відбудеться лекція перекладача, магістранта релігієзнавства Ольги Свиріпи, присвячена алхімічній мові часів античності.

Алхімічна традиція – одна із найбільш древніх езотеричних практик. Вона сягає своїм корінням аж до часу пізньої античності.

Саме там народжуються перші ідеї про можливість трансмутації та, ще поки “хімічні”, трактати. Звідки ж взялася така складна структура алхімічних текстів та їхня таємнича символічність? Спробуємо знайти їхні витоки. Поговоримо про початок традиції, ранні алхімічні трактати, появу та розвиток алхімічної “термінології”, символізм чотирьох стадій “Великої Роботи”, мову рецептурної практики. Згадаємо появу перших ілюстрацій та найбільш значимих символів. Прослідкуємо зв’язки алхімії та більш древньої астрології, метало-планетну систему, символіку планет і металів. Згадаємо також і про перших алхіміків, подивимося їхні трактати та побачимо специфіку мови, символів і метафор.

Лекція розпочнеться о 19.00 в приміщенні літературного клубу “Пломінь”, що знаходиться за адресою: провулок Шевченка 5 (ст.м. Майдан незалежності), Козацький Дім – 3 поверх.

Деталі тут

If you found an error, highlight it and press Shift + Enter or click here to inform us.