5 найвпливовіших релігійних лідерів сьогодення

353
252

У чиїх руках зосереджена влада над найпотужнішими релігійними рухами нашої планети? Хто є авторитетами для більш ніж половини населення Землі? І як ці люди впливають на своїх вірян?

Папа Римський Франциск

Папа Римський, він же Понтифік – глава Католицької церкви, наділений найвищою і повною юрисдикцією над Римо-Католицькою Церквою як у питаннях віри і моралі, так і в питаннях дисципліни й управління. Сьогодні Папою є Франциск, в миру Хорхе Маріо Берґольйо. Народився 1936 року в Аргентині. Отримавши диплом у галузі хімічної технології, вступив до семінарії Вілья-Девото, а пізніше став членом ордену єзуїтів. До того як став Папою був архієпископом Буенос-Айреса (Аргентина). Як архієпископ він відмовився від апартаментів, які йому за це надавались, і обрав скромне помешкання. У Папи Франциска є ступінь магістра філософії. Він викладав літературу, філософію, теологію і психологію. У питаннях гомосексуальності, контрацепції, целібату та жінок на священицьких посадах – безкомпромісно консервативний.

 

Патріарх Кірілл

Патріарх Московський і всієї Русі – титул предстоятеля Російської православної церкви. Сьогодні Патріархом є отець Кірілл в миру Владімір Гундяєв. Народився 20 листопада 1946 року в Ленінграді в сім’ї священика, закінчив Ленінградську духовну семінарію і Ленінградську духовну академію. Світської освіти не має. 1971 року зведений в сан архімандрита і призначений представником Московського патріархату при Світовій раді церков в Женеві. Завдяки цій посаді представляв РПЦ у багатьох країнах Європи, Південної та Північної Америки. Займаючи сан Патріарха є прихильником Путіна та одним із ідеологів «руского міра», схвалює воєнні дії Росії в Україні та Сирії. Патріарх Кірілл сьогодні є одним з найвпливовіших персонажів Вселенського православ’я.

 

Біллі Грем

У протестантизмі все трохи інакше. Впливовість не залежить напряму від сану, тут значну роль відіграє харизма і контент, який іде в маси. Біллі Грем народився 7 листопада 1918 року в штаті Північна Кароліна у сім’ї фермерів-пресвітеріан. Закінчив Вітонський коледж в Іллінойсі 1943 року. Основною діяльністю Грема був євангелізм. Починав він з локальних радіопередач, а став одним з найвідоміших проповідників. Прийнято вважати, що Біллі Грем провідував більшій кількості людей, ніж будь-хто серед протестантських проповідників. Унаслідок його зібрань 1993 року 2,5 мільйона увірували в Ісуса Христа (прим. ред. — цікаво, як це рахували, і чи проводили фолов-апи щодо того, скільки з новонавернених розчарувалися). Грем неодноразово відвідував СРСР і вів у ньому євангелістську діяльність. Впродовж тривалого часу був духовним порадником багатьох президентів США. Помер 21 лютого 2018 року на 100-му році життя.

 

Далай-лама XIV Тенцзін Ґ’яцо

«Далай» — у перекладі з тибетської вчитель, чиї знання безмежні як океан мудрості, титул політичного і духовного керівника тибетського народу, «лама» у тибетській мові є еквівалентом санскритського «гуру», та має значення «вчитель» або «монах». Сьогодні лідером тибетських буддистів і однією з найвідоміших постатей в буддизмі є Далай-лама XIV Тенцзін Ґ’яцо. Народився з іменем Лхамо Дондруб 1935 року в селі Такцер (Тибет). У віці двох років його проголосили інкарнацією XIII Далай-лами. В п’ятнадцять років 17 листопада 1950 року його формально проголосили XIV Далай-ламою. 1989 року став лауреатом Нобелівської премії миру, має почесне громадянство Канади. У березні 2011 року Тенцзін оголосив про складання з себе повноважень політичного лідера Тибету на користь демократично обраного уряду, підкресливши при цьому, що залишиться духовним лідером тибетців. 2012 року Далай-Лама у своєму  Facebook написав: «Я все більше переконаний, що настав час шукати духовність та етику поза релігією».

 

Юсеф аль-Карадаві

Сучасний ісламський богослов із Єгипту, президент Міжнародного союзу мусульманських вчених. Це один із найвпливовіших людей в суннітському ісламі. Народився Юсеф в селищі на заході Єгипту. З самого дитинства проявляв цікавість до релігії. В десять років він вже знав Коран напам’ять. У вісімнадцятирічному віці вступив до університету аль-Азхар в Єгипті на факультет основ релігії. 1973 року блискуче захистив дисертацію і отримав докторську ступень з теології. Наразі аль-Карадаві очолює Європейську раду фетв та досліджень, яка базується в Дубліні. Добре відомий завдяки програмі «Шаріат та життя», яка виходить на каналі Аль-Джазіра та має аудиторію понад 60 мільйонів глядачів по всьому світу та  сайту Islamonline, де він є автором та головним богословом.

 

If you found an error, highlight it and press Shift + Enter or click here to inform us.