5 Найбагатших релігійних організацій світу

443
753

Релігійні організації іноді мають більше грошей, ніж відомі гіганти бізнесу. Порахувати їхні фінанси не завжди просто, але спробуємо розібратися хоча б з тим, хто входить у п’ятірку найбагатших релігійних інституцій світу.

5. Церква Саєнтології

Відкриває наш топ Церква Саєнтології (Church of Scientology).

 Їй немає ще ста років, а вона вже є однією з найбагатших. Заснована 18 лютого 1954 року Роном Хаббардом в Лос-Анджелесі як фантастично-психологічна система саморозвитку. Сьогодні саєнтологи мають свої спільноти більше аніж у 100 країнах світу. Кажуть, саме засновнику цього руху належать доволі відомі слова «Найкращий бізнес – це релігія». Гроші дуже цінуються і є важливими у вченні Церкви Саєнтології. Тому і не дивно, що за доволі малий, за історичними мірками, період ця організація має більше півтора мільярда доларів США. (за інформацією NPR.ORG та Rolling Stone)

 

4. Церква Англії

Четверту сходинку займає Церква Англії (Church of England). Сформувалася ще за часів Реформації Мартіна Лютера. На відміну від багатьох реформаторських (протестантських) церков її виникненню сприяв сам король Британії Генріх VIII. Головою Церкви є архієпископ Кентерберійський, на сьогодні це Джастін Уелбі (Justin Welby). Згідно з останніми даними, Церква Англії нараховує більш як 25 млн хрещених послідовників (за іншими даними майже 100 млн). Англіканська церква вже існує не одну сотню років та має авторитет у багатьох країнах світу, особливо в постколоніальних, тому не дивно, що її бюджет на сьогодні складає близько восьми мільярдів доларів. (за інформацією Financial Times)

 

3. Храм Падманабхасвамі

FILE- In this Tuesday, July 5, 2011, devotees leave the 16th-century Sree Padmanabhaswamy Temple in Trivandrum, India. India’s Supreme Court ordered Friday July 8, 2011, that a security plan be drawn up to protect the Hindu temple where a treasure estimated at $22 billion was discovered last week. (AP Photo/Aijaz Rahi)

Наступну сходинку посідає  індуїстський храм Падманабхасвамі (Padmanabhaswamy Temple) у Трівандрумі, статки якого (як і все в Індії) порахувати дуже важко, але його варто додати в цей топ хоча б за цікаву історію фінансового розквіту. В липні 2011 року з дозволу суду було відкрито підземелля храму, щоб провести облік цінностей, які складалися там протягом багатьох століть та забезпечити належну охорону. Після відкриття скарбниці виявили скрині приблизно з 1 т золотих монет, 1 т золота в злитках і ювелірних виробах, мішки з діамантами та іншими дорогоцінними каменями. В одному зі сховищ виявили інкрустовані смарагдами й рубінами корони, золоті намиста, золотий ланцюг завдовжки 5,5 м, 36-кілограмове золоте «полотно», рідкісні монети різних країн, а також статую бога Вішну, що лежить на змії Ананта-Шеші, виконану з чистого золота, заввишки 1,2 м і ще безліч цінностей. За попередніми оцінками, знайдені скарби коштують майже трильйон індійських рупій, тобто понад 22 мільярда доларів США. При оцінці враховані лише вага золота та його ринкова вартість без врахування історичної та художньої цінності виробів. (за інформацією NPR.ORG)

 

2. Римо-Католицька Церква

Особисто я думав, що саме ця організація займе перше місце топу, як найбагатша в світі, але Римо-Католицька Церква (the Roman Catholic Church) поступається нашому фіналісту. Я думаю тут не варто вдаватися в історію та інші особливості, адже це і так всім відомо. Скажу, лише, що саме католицька церква є найбільшою християнською конфесією за чисельністю парафіян, і нараховує вона понад 1 млрд послідовників і представлена майже у всіх країнах світу. Тому не дивно, що цей гігант буде мати наступну суму. Враховуючи кошти самої церкви, та додаючи до неї кошти інших католицьких організацій, які діють під покровом Папи, то ми побачимо, що церква має близько 30 мільярдів доларів США. ( за інформацією The Sydney Morning Herald та Independent.ie)

 

1. Церква Ісуса Христа Святих Останніх Днів

Я знав, що ці хлопці ще ті багатії, але не очікував, що аж настільки.

Святі Останніх Днів “на місії”

Лідерами нашого топу і найбагатшою релігійною організацією є Церква Ісуса Христа Святих Останніх Днів (The Church of Jesus Christ of Latter-day Saints), в народі «мормони». Історія цієї церкви налічує майже 200 років і зобов’язана своєму виникненню парубку зі штату Нью-Йорк Джозефу Сміту. Саме він написав переклав Книгу Мормона і дав початок новому неохристиянському руху (хоча багато християн відмовляються визнати його “своїм”). Сьогодні мормони володіють цілим містом Солт-Лейк-Сіті, а то й штатом Юта, мають свої банки, магазини, готелі, ресторани. Також парафіяни повинні сплачувати обов’язкову десятину. Послідовників «мормонізму» нараховується більше ніж 16 млн по всьому світі. І найцікавіше: загальна сума статків Церкви Ісуса Христа Святих Останніх Днів становить понад 40 мільярдів доларів США. (за інформацією Bloomberg)

Як здавна кажуть: «Найкращий бізнес – релігія», чи не так? 😉

 

If you found an error, highlight it and press Shift + Enter or click here to inform us.