5 способів розважитися від буддистських ченців

345
1034

Звичний образ – буддистський монах сидить у позі лотоса, вдивляючись у внутрішні горизонти, шукаючи шлях до пробудження та нірвани. Зовні виглядає доволі нудно – він не рухається, не розмовляє і взагалі подає мало ознак життя. Мабуть це не дуже сприяє популярності вчення, а життя ченця багатьох відлякує аскетизмом та незбагненністю мети.

Щоб якось розвіяти стереотипи щодо чернечого життя, підготував 5 способів, із допомогою яких ченці розважаються і не дають собі нудьгувати у контексті сансари. Можливо щось із цього переліку стане в нагоді і вам.

Практика внутрішнього вогню (туммо)

Якщо вам холодно і життя втратило кольори, вітри проймають душу і тіло, тоді ця практика саме для вас. Для цього слід виробити вміння концентруватися на енергетичному центрі поблизу пупка, попередньо пройти майстерклас у лами, який має круту репутацію та досвід виживання у скрутних обставинах. Ще слід навчитися візуалізації вогню, що не так складно, якщо ви вмієте добре візуалізувати шоколадку або гамбургер – просто це буде образ вогню. Можливо для цього слід буде поїхати на деякий час у Тибет, але якщо поєднати це із туристичними маршрутами, то нудно не буде. Зможете після цього успішно економити на опалюванні приміщення.

 

Складання мандали Калачакри

Іноді буддистські ченці збираються в одну велику компанію і влаштовують Калачакра-вечірки. Йдеться про складання ритуальних мандал із кольорового піску. Процес довготривалий, надихаючий, ви зможете переосмислити весь свій попередній досвід. І коли мандалу завершено, її змітають, а пісок висипають у води річки або дарують вітру. Усе змінюється, немає нічого постійного і стабільного. Немає потреби чіплятися за навіть гарні форми, призначення яких не обмежується декорацією. Якщо поїхати у найближчий монастир буддистів не вдається, то можна організувати собі власну вечірку із аркушем паперу, олівцями, ручками і горням чаю.

 

 

Усвідомлені сновидіння

У кожного з нас бувають сновидіння-жахіття. Особливо, коли подивимося на ніч відповідний фільм, в якому за кожним кутом чекає монстр чи демон. Деякі арт-хаузні фільми мають схожий ефект. Нам може снитися щось дуже страшне і ціла ватага зомбі буде гнатися за нами по вулицях рідного міста чи села. Вони можуть кричати щось у снах – «проголосуй за нас!», «купи цю автівку!», «мір, свабода, равєнство!» чи «скотиняки!». Буддистські ченці мають для цієї ситуації вирішення! Це усвідомлене сновидіння або усвідомлення себе у сновидіннях. Шляхом підготовки ви отримуєте чудові здібності для боротьби із зомбі-натовпом або українськими політиками роботами-термінаторами, адже тепер можна збагнути природу сну, побачити ілюзію сюрреалізму і у ваших руках може з’явитися великий кулемет для серйозної розмови із усіма жахіттями зі снів. А ще можна собі підкоригувати сон і замість рідного міста потрапити на райські пляжі Гаваїв, але це вже не мета практики буддистських монахів.

 

 

Старий-добрий майстер Йода

Серед китайських та японських ченців школи чань/дзен була поширеною ще одна розвага – перетворення на дуже вередливого і ексцентричного вчителя Йоду. Досягнувши певного статусу та віку, знайшовши дрючка десь у лісі, ви можете на невизначений час перетворитися на героя фільму «Зоряні війни» і дубасити молодших недосвідчених монахів для активізації їхнього пробудження. На планеті не багато знайдеться людей, яким ця розвага не сподобається, тим паче, якщо удари дійсно дають ефект і монах після цього пробуджується і пізнає дзен. Є один суттєвий недолік у цій формі розваги – для того, щоб отримати такий дрючок і право ним користуватися, треба самому/самій пройти курс повністю, отримавши свою порцію ударів та просвітлення.

 

Вивчення бойових мистецтв у Шаоліні

Ця розвага стосується в основному китайських ченців, яких у комуністичній державі залишилося не дуже багато. Ви можете стати героєм серіалу «золотий вік кунг-фу» або очолити народне повстання, можете дружити із духом Брюса Лі та допомагати Тріадам краще розуміти природу насилля над живими істотами. Під час навчання на курсах кожен набуває свої синці та суперсили, але по завершенню майже гарантовано отримує статус «дуже крутого спеціаліста по припиненню поганої поведінки у зародку». Іноді слів буває недостатньо і якщо ми знаємо бойові мистецтва із Шаоліню, то можемо допомогти більш агресивним громадянам краще збагнути негативні наслідки насилля над слабшими.

Буддистські ченці мають насправді набагато більше способів провести час із користю та весело. Багато із цих способів виглядають доволі складними і незрозумілими, однак за ближчого знайомства навіть не-буддисти можуть побачити яскраві сторони побуту монаха. Навіть якщо це ретріт на 3 роки без розмов із людьми та ведення аккаунту в інстаграм – судячи по відгуках самих ченців, немає нічого цікавішого, ніж наша власна свідомість. Позмагатися із цим може хіба сезонна посадка картоплі.

If you found an error, highlight it and press Shift + Enter or click here to inform us.