8 найабсурдніших об’єктів для освячення

291
4193
Як переконатися, що ви можете безпечно користуватися комп’ютером? Збираєтеся встановити на нього ліцензійне ПО та антивірус? Маємо для вас чудову новину: це зовсім не обов’язково! Виявляється, можна просто побризкати на системник (не під напругою:) святою водою.

Короткий екскурс в теорію релігії: Ритуал освячення предмета святою водою, відповідно до християнського віровчення, означає присвячення цього предмета Богові. Тобто, коли ви щось освячуєте, ви зобов’язуєтеся використовувати цей предмет тільки в богоугодних справах.

Здивуєтесь, які предмети освячують сучасні віряни. Ми не змогли уявити, яким саме чином вони збираються їх використовувати для прославлення Бога. Запрошуємо розділити з редакцією RelLab тягар усвідомлення абсурду деяких релігійних ритуалів.

  1. Комп’ютери, телевізори та інша сучасна техніка

Протягом кількох століть релігійні спільноти спалювали на вогнищах підозрілих диваків на кшталт Джордано Бруно. Напевне, новітні гаджети, як колись теорія нескінченного всесвіту, здаються вірянам чимось єретичним. Але ж без фейсбука складно! Доводиться освячувати.

Неясно, як цей ритуал впливає на працездатність приладів. Чи додає потрапляння свяченої води +100 до захисту від кібератак? Чи припиняє освячений телевізор транслювати фільми з категорії 18+ після благословення? Церква дозволяє користуватися лише водонепроникними гаджетами чи священна вода не проводить струм? Ці питання лишаються відкритими.

Якщо сподіваєтеся, що ці розваги доступні лише представникам РПЦ, мусимо вас розчарувати. Це не так.

Цікаво, освячення діє лише на безпосередній хардвер – монітори, пульт керування тощо, чи й на весь контент, який канал видає в медіа-простір? На скільки часу вистачає освячення?

Ось пруф, що цілком притомний румунський патріарх не проти освятити місцевий телеканал. Християн іще можна зрозуміти, але цю практику підтримують і буддисти, найменше схильні до ритуалів.

«І ти,  ̶Б̶р̶у̶т̶  Буддо?» – хочеться запитати цього послідовника Сіддгартхи Ґаутами.7. Автозаки

У країні скрєп скоро не залишиться предметів, на які ще не потрапила свята рідина Московського патріархату. Православне кропило дійшло навіть до службового «бобика» пенітенціаріїв. Ймовірно, це для того, щоби благодать наповнювала храми … на спинах засуджених. Незрозуміло, яким чином впливає освячення «бобика» на ставлення правоохоронців до засуджених чи одне до одного. Лишається сподіватися, що цей ритуал допоможе зменшити обсяг корупції. Має ж бути хоч якась логіка: освятив автозак – місяць без хабарів!
6. Зброя

Новозавітний заклик підставити ліву щоку, коли б’ють по правій, не користується популярністю в російських священиків. Тож годі дивуватись, що вони охоче освячують вогнепальну зброю: пістолети, автомати, кулемети тощо. Це скільки ж єретиків та гейропейців можна знищити, щоби не спокушали православних! Тим паче одіозний Всеволод Чаплін неодноразово обґрунтовував право вбивати ворогів, як внутрішніх так і зовнішніх. Сказано ж, що Христос приніс не мир, а меч. Священика не цікавить традиція трактування цього фрагменту, кон’юнктура вимагає буквального прочитання тексту.

Служителі «релігії любові» не тільки освячують засоби вбивств, але й не проти їх протестувати.

Ну й так, чим довший ствол … ну, ви зрозуміли5. Тварини

“Занадто релігійні” люди в пориві душевних емоцій та переживань можуть намагатися допомогти всім навкруги, навіть коли їх про це не просять.

Нерідко під колеса спасіння потрапляють і домашні тварини. Час від часу віряни звертаються до священиків із проханням благословити чи помолитись про тваринку.

У Росії священик нещодавно пропонував похрестити домашнього улюбленця за скромні $100. Обряд доступний також і через Skype. «Святість від того не щезне, а час зекономите» – підбадьорює панотець.

Думаєте, це дно? Ні, далі буде крутіше

І таке буває не лише у православних…
4. Алкоголь

Згідно соціологічних досліджень, церкви нині мають найвищі рейтинги довіри. Тому схвалення священиків цілком може зробити легітимним що завгодно.

Ось, наприклад, кагор, «освячений Постійним членом Священного Синоду РПЦ, митрополитом Молдовським Володимиром». Акциз «Освячено в церкві», ймовірно, є унікальною конкурентною перевагою для певної цільової аудиторії. Цікаво було б дізнатись, як продається цей кагор та скільки прибутку принесла ексклюзивна акцизка.

Слоган для кампанії: “Освячене смакує краще”

Не цураються святити алкоголь і деякі африканські християни. Служби Божі відбуваються в барі, а хрещення проводять пивом. Добре, що цей факт маловідомий, інакше організаторам Октобер-фесту варто було б очікувати все менше гостей.

3. Сонячні електростанції

Священики з Львівщини не тільки не відстають від прогресу, але й намагаються його перегнати. Минулого місяця вони вирішили освятити сонячні електростанції. Хоч подібний жест можна розцінити і як підтримку язичницького культу Сонця.

Цікаво, чи збільшить видобуток  електроенергії потрапляння на панелі священної води, і чи достатньо вона очищена, щоб не лишити плям, які зменшують кінцевий КПД девайсів?

2. Ракета “Сатана”

Хто з християн настільки святий, щоб освятити “Сатану”? – Звичайно, ви вгадали — ніхто, крім РПЦ

Виявляється, російські священики не зупинилися на стрілецькійвогнепальній зброї. Вони освячують ракети, які несуть ядерні боєголовки.

Після розпаду Радянського союзу в росіян почалися проблеми з ракетобудуванням, які тільки посилилися після початку війни з Україною. КБ «Південне» тепер не обслуговує космічні програми Росії. У Кремлі спробували замінити техніку духовністю, і вирішили освячувати кожну ракету.  

Недавно одна з таких ракет після освячення впала. Протодиякон Андрій Кураєв іронізував з цього приводу, мовляв, непогано було б церквам видавати довідку про якість здійсненого обряду.

У мережі ми натрапили на жарт з цього приводу: «Уся суть РПЦ – покликати священика на освячення ракети “Сатана”». Річ у тім, що серед ракет, які росіяни освячували, були й міжконтинентальні балістичні ракети Р-36М, які, згідно з класифікацією НАТО, називаються “Satan”. 

1. Стриптиз клуб

Очолює хіт-парад освячень  російський стриптиз-клуб.

(Не питайте, де світилини. Фотки з цього освячення ми таки знайшли, але вони виявилися занадто відвертими, щоб вішати на нашому сайті).

“Обряд відбувся відповідно до всіх канонів: бармени і охоронці вдягли костюми, працівницям пов’язали хустинки”, – йдеться у репортажі. Священик не лише освятив клуб, а ще й дав настанови працівникам. “Від того, як ви молитесь, залежить ваша зарплата. Тому кланяйтесь нижче”, – пояснив служитель культу.

Ми тут всією редакцією намагаємося уявити, наскільки ж низько тепер кланяються працівниці клубу, і ці грішні думки зовсім не навіюють  благодать.

___

Звісно, цей перелік далеко не повний, тож чекаємо на ваші коментарі. Надсилайте лінки та інформацію про «дивні» й незвичайні освячення, адже show must go on!

На жаль, ця стаття навряд буде останньою на сію тему.

 

 

If you found an error, highlight it and press Shift + Enter or click here to inform us.