Британський вчений: шульги частіше бувають атеїстами

Нове дослідження показало, що шульги з більшою ймовірністю будуть атеїстами, ніж правці, оскільки схильність до віри передається генетично.
Дослідження показало, що релігійні люди мають менше генетичних мутацій, тому ймовірність того, що вони будуть шульгами чи матимуть такі захворювання як аутизм чи шизофренія, нижча. 

Британський академік Едвард Даттон, професор Університету Оулу, Фінляндія, зазначив, що в доіндустріальні періоди релігійність передавалася з покоління в покоління, як і інші генетичні ознаки, оскільки  була пов’язана з більшою стабільністю, психічним здоров’ям та адаптивнішою соціальною поведінкою.

Але сучасна наука змінила світ так, що багато людей, які у попередні століття не вижили б, сьогодні доживають до повноліття і розмножуються – що призводить до частіших (суто в медичних та еволюціоніських термінах) “випадків”  атеїзму.

Відсутність віри в Бога пов’язана з генетичними мутаціями, які викликають такі особливості як домінування лівої руки чи аутизм, стверджує підсумковий документ дослідження.
Цей же феномен ховається за зростанням віри в паранормальне: за даними дослідження, 52% британців у 2013 році стверджували, що вірять у надприроднє. Зовсім недавно — у 2005 році, цей показник складав лише 40%.

Сучасні релігійні люди, ймовірно, походять від тих, хто був дуже релігійним у доіндустріальні часи, якщо вірити статті журналу Evolutionary Psychological Science.

“Релігійні люди в західних суспільствах — релігійні в тому сенсі, в якому були релігійними суспільства до промисловій революції — вони є залишками, обраним населенням, яке, з високою ймовірністю, гарно б виживало в доіндустріальних умовах.
І “навпаки: менше атеїстів та людей, які забагато вірять в паранормальне, досягала б повноліття чи й ніколи б не народилися, тому що ці вірування, хоч і зовсім різні, частково є вираженням  зламу селекції і зростанням мутаційного навантаження” — показало дослідження.

Дослідження проводилось шляхом ідентифікації людей, у яких використання правої руки домінувало над використанням лівої, чи хворіли на аутизм або шизофренію, і визначенням ймовірності того, що вони будуть релігійними.

У результаті виявилося, що існує “слабкий, але статистично значущий” зв’язок між буттям шульгою та арелігійністю, і сильніший зв’язок між аутизмом та арелігійністю.

Попередні дослідження встановили, що близько 40 відсотків індивідуальної схильності до релігійності детермінується генетично.

 

 

If you found an error, highlight it and press Shift + Enter or click here to inform us.