Релігійні ґаджети

347
344

Медитація для сучасної людини — складнюща справа. То засне бідолашний практик, то муха пролетить, і вже треба починати рахувати знову, скільки мантр, поклонів, присідань чи молитов ти зробив. Пращури використовували різні приладдя типу вервиць, але сьогодні навіть вервиці мають підключатися до смартфонів.

Розумна вервиця для молитви чи мантра-йоги

Саме таку розумну вервицю презентувала цього року тайванська Acer.

 Модель називається ACER Leap Beads hands on-ETTODAY 3C (https://tehnot.com/acer-predstavila-umnye-chyotki-dlya-buddistov/) та поки за межами Тайваню особливо не продається. Вервиця від Acer дбайливо рахує, скільки кіл уже вичитала людина, а скільки разів ще треба повторити мантру. Також вони підкажуть, скільки кроків ти пройшов до найближчого буддійського храму, скільки калорій пожертвував при цьому на благу справу, а згодом через них можна буде і робити пожертвування, купувати товари в буддійських крамницях.

 

Робот-ченець

І вже є храми, як от пекінський монастирі Лонгкван, де тебе зустріне робот-ченець Сянь-ер (https://techcrunch.com/2018/07/02/a-buddhist-temple-in-beijing-built-a-robotic-monk-to-spread-the-word/), що знає відповіді більш ніж на 100 питань (зізнайся, ти зміг би відповісти на 100 питань про буддизм?) та допоможе не загубитися в сансарі.

Килимок для підрахунку ракятів в ісламі

Твоя релігія вимагає більш активної практики? Виявляється, дагестанський винахідник Ельдар Кличев майже чотири роки тому запропонував одновірцям спеціальний килимок для підрахунку ракятів (https://www.computerra.ru/180851/umnyiy-kovrik-dlya-namaza/). Килимок спрацьовує, коли людина торкається до нього чолом, і кожен другий дотик позначає один ракят. І навіть якщо ти забув, два чи три поклони вже зробив — килимок стане свідком твого завзяття та не дасть помилитися.

“Розумний” килимок для йоги

Добре, а як бути тим, хто має не тільки рахувати повторювані дії, а й іноді їх змінювати? Тут на допомогу прийде ще один килимок — SmartMat (https://yablyk.com/499435-smartmat-umnyj-kovrik-dlya-zanyatiya-jogoj-s-vozmozhnostyu-podklyucheniya-k-iphone-i-ipad/). Він поєднує в собі функції килимка для йоги та персонального тренера, радить (так, він з тобою розмовлятиме) які м’язи краще напружити, а які — розслабити. Так, він теж рахує — запам’ятає скільки ти простояв у якій асані протягом заняття, та ще й розішле інформацію по мережі власників таких самих килимків. А якщо практик лінивий — килимок відіграє роль персонального дзенского майстра та штурхане легенько струмом (жарт).

Шабатний ліфт

А якщо твоя релігія не стимулює, а обмежує певні дії? Тоді розумні та не дуже віруючі ґаджети зроблять все за тебе. Як, наприклад, спеціальний ліфт для шабату — він не потребує натискання кнопки для відправлення та сам зупиняється на кожному поверсі, щоб бажаючі ортодокси могли вийти, не порушуючи міцвот. Розробив диво-ліфт ізраїльський інститут Zomet (https://99percentinvisible.org/article/sabbath-mode-adapting-modern-technologies-ancient-religious-restrictions/), який також пропонує своїм клієнтам спеціальні ручки, лампи, холодильники та інші пристрої, що дозволять провести шабат у благості й комфорті.

Релігійно-адаптовані iPhone

А якщо ти не дуже переймаєшся релігійною активністю, але завжди хочеш тримати біля серця якийсь релігійний ґаджет, та ще й маєш купу грошей — компанія Caviar розробила для таких випадків спеціально адаптовані iPhone — із християнською (http://caviar-phone.ru/caviar-iphone-x/credo-bogoroditsa/), мусульманською (http://caviar-phone.ru/caviar-iphone-x/credo-mekka-nephrite/), та навіть іудейською (http://caviar-phone.ru/caviar-iphone-x/credo-menorah/) тематикою. Фух, подумали буддисти, але ні, для їхніх одновірців теж є айфончик (http://caviar-phone.ru/caviar-iphone-x/credo-bogorodica-clone/). Такий телефон, на думку дизайнерів, убереже християн від гріхів, а буддистів — від клеш, але тримати його дійсно краще в нагрудній кишені, бо в задній кишені штанів його комільфо носити явно не комільфо.

Блокчейн-релігія

І нарешті, якщо навіть смартфон із Буддою не змусить тебе повернутися обличчям до традиційних релігій, то цього літа з’явилася нова релігія 0xΩ (тобто Zero Ex Omega), розроблена на основі технологій блокчейн. Світ прискорюється, і релігія Ентоні Левандовскі (http://rellab.org.ua/rizdvo-nadliudyny-transhumanisty-advent-zustrichaly/) вже встигла застаріти, тож їй на зміну прийшла людина, яку дехто називає «криптопророком» — Метт Лістон. Він каже, що вирішив релігійно орієнтувати головну властивість технологій блокчейн, а саме відсутність посередників. Віряни 0xΩ будуть спільно працювати над створенням колективної свідомості, яка і посяде місце Бога в новій релігії. Один користувач нової платформи зможе прописати скрипт з описом якоїсь вже існуючої або нової релігії, а інші зможуть долучитися до коригування її віровчення та практик, таким чином, усуваючи проблему ієрархічності та посередників, які так не подобаються багатьом у традиційних церквах. Нова релігія працюватиме на платформі Ethereum (https://www.iotgadgets.com/2018/06/meet-0x%CF%89-first-blockchain-technology-based-religion-no-we-are-not-joking/).

Ну що, кому ще нудно вірувати та практикувати?

If you found an error, highlight it and press Shift + Enter or click here to inform us.