Свідки пласкої Землі

269
218

Одного разу до мене після лекції підійшов студент і сказав, що, насправді, Земля пласка і він на лекціях слухає дурниці, особливо про облаштування світу, свідомості або історії. У цьому немає нічого дивного, таких людей багато серед студентів, однак не всі мають сміливість сказати це викладачеві.

На вулиці ХХІ ст., доба інтернету, доступної інформації, Ілона Маска, смартфонів і релігії. Коли зустрічаєш таких людей, то задаєшся питанням «Як так?». Відповідь прийшла неочікувано, у той момент як ми заговорили про плоску Землю, ангелів і Ісаака Ньютона, динозаврів, яких приручила давня людина і т. д. Все дуже просто, вони були завжди і будуть вічно і від них нікуди не дітися. Проблема в іншому, – яким чином такі люди потрапили в університет?Мудрувати довго не довелося. Замість того, щоб здобувати технічну освіту сантехніків, агрономів, швачок або просто кваліфікованих робітників будь-яких виробничих професій, такі молоді люди хочуть бути філософами, юристами, культурологами, пасторами, політиками, біологами, фізиками і … можна продовжувати довго. Коли це все почалося? Варто згадати наші 90-ті роки. Тоді у лави викладачів і адміністративного апарату ВУЗів проникають люди з подібними ідеями у голові. Можливо вони там вже були, але вміло маскувалися під час занепаду совка. Так от, саме завдяки неконтрольованим 90-тим рокам у нас вийшло ось таке. І в результаті «Маємо те, що маємо».

Однак, спробую пояснити докладніше. З власного досвіду перебування в різних університетах я зрозумів, що такі люди діляться на категорії.

Перша категорія – людина, котра в совку переживала тиск за свої релігійні переконання. Постійно перебувала в колі своїх братів та сестер і витворила стереотип, що саме лише такі люди гідні їх уваги і поваги. Епоха совка минула і настала релігійна свобода. Комусь з них вдалося потрапити в університети. Загалом їх інтелектуальний рівень низький, але пробивна функція і вміння виживати високі. Вони пристосувалися, оточили себе своїми братами і сестрами, тоді почали повільно, але впевнено просувати свої переконання серед студентів в аудиторіях.

Друга категорія – скандалісти з релігійним підґрунтям. Вони завжди будуть кричати вирубай музику, бо піст, або чого так одягаєшся як шлюха, ліквідуй свій пірсинг, бо в рай не потрапиш. Можуть бути досить начитаними, але недалекими. Далі свого світу не хочуть дивитися і повільно його розширюють, зазвичай після якихось екзистенційних потрясінь. Зазвичай організовують якусь недільну школу для студентів і проводять лекції на тему, що презервативи – страшний гріх.

Третя категорія – продукт 90-х років. Діти, котрі насичувалися ідеями про пласку землю від своїх старших наставників. Читали тільки правильну літературу. Через тиск і гноблення гопоти навчилися мімікрувати, зливатися з навколишнім середовищем. Отримали гарну освіту в США, Німеччині, Греції або ще десь. Після свого повернення вміло почали протягувати свої щупальця в мізки молодшого покоління. Діють дуже розумно у межах етики і суспільного схвалення. Організовують конференції на тему креаціонізму, різного роду олімпіади, конкурси, видають книги і пропагують свої ідеї на лекціях, використовують для цього інтернет і все до чого можуть дотягнутися.

З моїх власних спостережень, можу сказати, що ці три категорії складають приблизно 50% всіх робітників середнього провінційного ВУЗу. У той час коли інша частина свариться між собою про атеїзм, гностицизм, еволюційний креаціонізм, гендерне питання в релігіях, наші три категорії персонажів зрозуміли свою силу в єдності. Тим більше, науковці, яких складно віднести до цих категорій, потурають таким людям. Виступають на їх конференціях, презентують книги і всіляко підтримують, оскільки за це все платять дуже хороші гроші. Тут одразу й мормони стають християнами і біблійний креаціонізм – цілком науковим вченням. МОН підтримує різні петиції, підтримує олімпіади юних знавців Біблії і т. д. А тепер уявіть, не побоюсь сказати, що такі люди (і їх також там дуже багато) є в МОН, НАН, СБУ, Верховній Раді, Кабінеті Міністрів, навіть наш гарант Конституції диякон УПЦ (МП) від 2009 р. Тому виникають петиції про креаціонізм у школах, фінансуються МОНом олімпіади типу «Юні знавці Біблії» (а чому тоді не Корану або Тіпітаки?). Таких людей при керівних посадах реальна більшість. Всі вони вже думають про вічне і хочуть у це вічне затягнути чим більше однодумців. Елементарний страх спонукає робити багато дурниць. Тому немає нічого дивного, коли до Вас прийде студент і розкаже, що Земля пласка і його предок мав ручного динозавра. Дивно буде, якщо з ним хтось не погодиться.

If you found an error, highlight it and press Shift + Enter or click here to inform us.