ТОП-10 фільмів про християнство

290
1506

Суперечки між вірянами, атеїстами і агностиками не вщухнуть, мабуть, ніколи. Але що нас завжди об’єднує, це – мистецтво. Ми однаково любимо Леонардо або Рембрандта, і захоплюємося інді або джазом. Правда, якщо це не суперечить нашим віруванням.  У цьому топі ми зібрали 10 найякісніших фільмів на релігійну тематику. В кожному з яких максимально відверто розкривається певне релігійне вчення. Переглядаючи ці стрічки ви на декілька годин станете останнім єзуїтом в Японії, відчуєте пекельний сумнів у своїй вірі. Відречетесь, або ж на завжди станете прихильником ордену францисканців. У будь-якому випадку, байдужими точно не залишитеся.

  1. Мовчання (2016). Режисер: Мартін Скорсезе

Фільм Мартіна Скорсезе заснований на романі Сюсако Енду. В XVII столітті два єзуїти  приїжають у закриту для іноземців Японію у пошуках свого наставника. Не знайшовши його, вони таємно стають священниками в маленькому робітничому селі.  Влада Японії жорстоко знищила майже всі осередки християн. Але бідні японці потребують Божого слова, яке б змогло спасти їхні душі.  Монахи бачать якими методами викорінюють християнство японські інквізитори. Перед ними постає вибір: врятувати вірян і публічно відректися від віри, або бачити як гинуть їхні прибічники. Але головне питання, яке гостро постає в сюжеті – Чому Бог мовчить?

  1. Франциск (1989). Режисер: Ліліана Кавані

Екранізація сюжету про святого Франциска Азійського. Фільм заснований на творі Германа Гессе Franz von Assisi (1904). Скандальна стрічка з Міккі Рурком в головній ролі. Хоч він  був внесений в список найкращих фільмів 1989 року і отримав нагороди на Канському фестивалі,  кількість як негативних, так і позитивних відгуків приблизно однакова. Головна тема розгортається навколо молодого багатого Франческо, який відмовляється від безтурботного забезпеченого життя і йде мандрувати пустелею разом з хворими й бідними. На що здатна людина в пошуках істини?

  1. Учень (2016). Режисер: Кіріл Сєрєбрєнніков

Один із найкращих фільмів російського виробництва за останні роки. Драматичний фільм Сєрєбрєннікова  про молодого агресивного хлопця, який оголошує війну всім гріхам і людським вадам. Радикальний підліток-мораліст виступає проти шкільної вчительки та її ліберальних поглядів на життя.  Напружений сюжет розкриває проблеми релігійного фанатизму в Росії. Фільм доходить до абсурду, коли підліток, що уявив себе другим Христом, починає маніпулювати дорослими і загрожувати життю невинних людей. Де межа між мораллю і нетерпимістю, свободою і вседозволеністю, проповіддю та тероризмом, релігією і маніпуляцією?

  1. Острів (2006). Режисер: Павло Лунгін

Ще один російський фільм, який заслуговує на увагу. В 2006 році він завоював купу нагород на різноманітних кінофестивалях. Атмосферний, життєво важкий фільм про ченця на острові, який молитвами зцілює людей. Передісторією до основних подій став випадок, що відбувся з кочегаром радянської баржі, якого німецькі моряки під час війни змусили вбити товариша-шкіпера в обмін на життя. Хвилі викинули Анатолія на берег, і він залишився жити серед монахів. Працею, смиренням і молитвами жив він з тих пір, заслуживши славу цілителя. Незвичайні здібності Анатолія викликають заздрість у інших ченців. Допомагаючи черговому нещасному, Анатолій, нарешті, отримує шанс спокутувати гріх вбивства, який мучив його довгі роки.

  1. Страсті Христові (2004). Режисер: Мел Гібсон

Найбільш скандальний фільм про Ісуса Христа, який коли-небудь виходив. Режисера Мела Гібсона після виходу стрічки звинуватили в антисемітизмі. Попри це фільм зібрав у прокаті понад 600 млн. доларів. Головним завданням режисера було спробувати максимально детально відтворити останні 24 години життя Христа. Фільм не підходить для перегляду людям зі слабкою психікою. Більшість сцен аж надто натуралістично зображені.  Але стрічку варто подивитися всім  хто хоча б раз в житті відкривав Біблію  і цікавився життям  Христа.

  1. Демон (2015). Режисер: Родріго Гарсія

Ще один фільм про Ісуса Христа. Але тут ми повертаємося на самий початок. Коли майбутній син Божий мандрує 40 днів по пустелі намагаючись вибрати правильний шлях: залишитися в пустелі і продовжити пошук свого покликання, чи повернутися в Єрусалим і  стати месією. По дорозі він зустрічає сім’ю. Батько і мати разом з сином втікли від реального життя в цю пустелю. Син хоче повернутися, а батько виступає категорично проти. Мати ж відчуває, що скоро помре і хоче допомогти сину слідувати своїм бажанням. Спочатку Ієшуа проходить повз сім’ю. Але далі з’являється Демон, який переконує його в тому, що тільки якщо він вирішить конфлікт, він зможе продовжити свій шлях. Глибока і неоднозначна стрічка, дуже варта перегляду.

  1. Ной (2014). Режисер: Даррен Аранофскі

У світі, що потопає в гріху, залишився лише один праведник, і його ім’я – Ной. Люди уявили себе богами і роблять те, що їм заманеться, живуть без розуміння, що є Творець і його Воля, забули історію своїх батьків. І ось, одного разу Ной бачить сон, в якому Бог відкриває йому свій задум: гріховний світ буде зруйнований, всі люди будуть знищені страшною повінню, і лише праведний Ной і його сім’я повинні врятуватися. Йому треба побудувати величезний корабель – ковчег, на якому також повинні врятуватися всі види тварин. Цей фільм про сумнів останнього праведника. Чи варто продовжувати гріховний рід людський?

  1. Дерево життя (2011). Режисер: Теренс Маллік

Фільм, що отримав головну нагороду на Канському фестивалі.  Як і попередні, цей фільм викликає багато суперечок. Хтось називає його надто пафосно духовним. А дехто – найкращим витвором мистецтва за останні роки. Сюжет будується навколо історії життя Джека. Джек – одинадцятирічний хлопчик. Він пізнає цей світ як чисте дитя. Глибоко віруюча мати вчить сина добру і безкорисливій ​​любові.  А батько  наполягає на первинності своїх інтересів в цьому житті. Батьки Джека різні люди, і кожен хоче донести до сина своє розуміння правильності в цьому житті. Дійсність стає похмурішою, коли хлопчикові доводиться зіткнутися з болем, стражданнями і смертю. Тепер  світ вже не такий чистий і ясний, як здавалося в дитинстві.  Глибокий філософський фільм переповнений роздумами про сенс життя, про Бога. Кожен хто подивиться його, обов’язково знайде відповіді і на деякі свої запитання.

  1. Мама (2017). Режисер: Дарен Арановскі

Цей фільм можна або зрозуміти, або не зрозуміти. Бажано дивитися, хоча б приблизно знаючи сюжетну лінію християнського Святого Писання. Все що ви побачите на екрані – це суцільні метафори. Ви або побачите хоррор фільм з хворобливими стосунками чоловіка і жінки. Або ж зрозумієте всі посилання на Бога, Матір, Адама і Єву, всесвітній потоп тощо… У першому випадку варто почитати пояснення від самого режисера. Інакше, ви дарма потратите свій час.

  1. Левіафан (2014). Режисер: Андрій Звягінцев

В основі фільму лежить біблійна історія Йова, яку розповідає герою під час його пригод священик. У Йова були багатство, діти, слуги, здоров’я і щастя. Диявол забере у нього все – багатство зникне, діти помруть, тіло покриється виразками. Але він буде терпіти і не стане нарікати. І за це бог його нагородить: багатство відновиться, народяться нові діти, виразки пройдуть, Йов помре спокійно в старості. Але Йов з самого початку вірив… Герой «Левіафана» ні в що не вірить, він просто намагається боротися. Але все марно. Віри немає – такий діагноз Росії 2014 ставить автор.

If you found an error, highlight it and press Shift + Enter or click here to inform us.