Вчені ідентифікували частину мозку, що відповідає за духовність

Світлина pixabay

Науковці з Єльського університету визначили можливу нейробіологічну основу духовних переживань, тобто відчуття зв’язку з чимось більшим за нас.

Активність у тім’яній частині кори — ділянці мозку, що бере участь у формуванні самосвідомості й усвідомлення інших людей, а також у процесі уваги — виявилася спільним елементом для осіб, які переживали низку духовних досвідів. Про це йдеться у дослідженні, опублікованому 29 травня в Інтернеті у журналі «Кора головного мозку» (Cerebral Cortex).

«Духовні переживання — це потужні стани, які можуть справляти глибокий вплив на життя людей, — каже Марк Потенца, викладач психіатрії у Єльському центрі вивчення дитини, а також професор неврології. — Розуміння неврологічної основи духовного досвіду може допомогти нам краще зрозуміти роль таких переживань у підтримці стійкості психіки і в лікуванні психічних хвороб і залежностей».

Духовні досвіди можуть трактуватися і описуватися як “релігійні” або “нерелігійні” — наприклад, до другого типу дехто іноді відносить відчуття єдності з природою або забуття себе під час спортивних подій. Дослідники з Єля й Інституту духовності, свідомості та тіла при Колумбійському університеті провели інтерв’ю з 27 молодими дорослими людьми, щоб зібрати інформацію про стресові і розслабляючі події у їхньому минулому, а також про їхні духовні переживання. Потім піддослідні пройшли функціональну магнітно-резонансну томографію, при цьому вперше слухаючи аудіозаписи, засновані на їхньому особистому досвіді. Хоча духовні переживання у всіх були різні, дослідники помітили у піддослідних схожі схеми активності в тім’яній частині кори головного мозку саме в ті моменти, коли вони уявляли, що переживають події, описані в аудіозаписах.

Потенца підкреслив, що інші ділянки мозку, імовірно, також беруть участь у формуванні духовного досвіду. Методи цього дослідження, за його словами, можуть допомогти майбутнім дослідникам вивчати духовні переживання та їхній вплив на психічне здоров’я.

Ця стаття передрукована з матеріалів, які надав Єльський університет. Примітка: Матеріал міг бути скорочений і відредагований. Більше інформації див. у процитованому джерелі.

Джерело:

Miller, L., Balodis, I. M., McClintock, C. H., Xu, J., Lacadie, C. M., Sinha, R., & Potenza, M. N. (2018). Neural Correlates of Personalized Spiritual Experiences. Cerebral Cortex.

If you found an error, highlight it and press Shift + Enter or click here to inform us.