Як мене в Церкву Великої Качки вербували

261
440
Чорний Крижень цієї Церкви неначе гнівно дивиться на тебе і питає: “а чого добився ти”? До речі, мене зацікавив “малий герб” Церкви Великої Качки — віряни стверджують, що це той самий Тризуб, Трішул, що й Малий Герб України і символ індуїського Шиви

Емпіричне дослідження релігій, воно ж participant observation, воно ж «практичне релігієзнавство» іноді викидає цікаві коники з дослідниками, а іноді затягує їх у незручні, чи й відверто абсурдні ситуації.
Редакційне завдання з’їздити подивитися дивну фан-релігію, яка позиціонує себе як сучасний апдейчений конкурент пастафарянства, тільки трушний, молодіжний і вітчизняний у мене викликав спершу лише роздратування.
Організація, яка себе пафосно називає «внуки Крячеслава», «найєдиноістинніша Церква Великої Качки» чи «єдина релігія, яка дійсно має сенс»

Організація досить зашифрована і чимось нагадує масонську ложу – тут є різні рівні посвяти, для яких різні правила поведінки, є різні кола наближення до Великої Качки, є якісь страшні містерії Чорного Крижня при згадці яких адепти бліднуть.

У центрі зали триметрової висоти у похмурому підвалі у самісінькому центрі Києва, куди мене привели з зав’язаними очима і забравши смартфон — фалосальний Качиний Дзьоб. Адепти на нього медитують годинами.

Практики у них відверто дивні. Мені запропонували спробувати, і я не міг відмовитися.

 

Як качканіти (не знаю, як їх ще назвати) з мене знущалися:

Мене змушували уявити себе Качкою, «відчути хвоста і розправити крила, дихаючи при цьому волом» (sic! волом!!!!) і стоячи в зігнутій позі, яку називали асаною кахка-йоги.

Довелося розКАЧуватися, кахкати, дивитися увічі живій і явно голодній качці (істота ходить по приміщенню зовсім вільно, ходить в туалет де їй заманеться – прибрати за Качкою у адептів вважається високим служінням). Іноді мені здавалося, що в цих очах дійсно є якийсь нелюдський розум, іноді здавалося, що це я собі придумую. Принаймні, так казала моя раціональна частина, яка ще щось пам’ятала з шкільного курсу зоології.

Були й ще деякі практики, про які, мабуть, не варто писати – кому цікаво, той все одно знайде Церкву Великої Качки і сам спробує.

 

Теологія і Космологія Церкви Великої Качки

Наскільки слово «теологія» приміниме до цієї релігії, яка вважає богів та віру в надприроднє ілюзіями і слабкостями людського розуму та продуктами недостатньої еволюції когнітивної системи? Мабуть, не дуже, але слово «анатідаелогія» теж звучить дивно. Люди не здатні ні уявити, ні усвідомити, ні дослідити навіть маленький шматочок космосу довкола – еволюція поки що не навчила нас оперувати космічними масштабами, але Церква Великої Качки, каже, що еволюційна робота над цим ведеться. Усі незлічимі реальні і потенційні і іншовимірні і навіть неіснуючі з нашої точки зору Всесвіти і не-Всесвіти – це Глюк Качки.  Качка – Все і Нічого одночасно і неодночасно (що б це не значило). Якщо ми будемо практикувати качину медитацію, дихати волом і робити кахка-йогу та допомагати Аватарам – втіленим у пір’я інкарнаціям Великої Качки, а у нас є шанс вийти з Глюку і в позачасовій перспективі стати рівними Качці.

 

Історія Церкви Великої Качки

Звідки це все взялося? Невідомо. Сакральна історія Церкви розповідає, що різнокольорові пір’їни, на яких записана Книга Великої Качки передаються між вищими священиками Качки (їх називають «крячеславами») вже багато-багато тисяч років, але щоб їх побачити реально, треба самому доініціюватися до рангу крячеслава, а це, наскільки я зрозумів з туманних натяків, не дуже просто і потенційно небезпечно для психічного здоров’яJ

З’явившися реально досить недавно – навряд чи церкві більше десяти років, послідовники Великої Качки з упертістю баптистів наполягають на істинності власної сакральної історії – вони вважають, що Качка вічна, що саме вона у своєму Глюці суто щоб повеселитися й розважитися наглючила (адепти старанно уникають слова «створила» стосовно Качки) життя і його еволюцію, вершиною якої, звісно ж, є Качка – бо вона може тусувати й по землі, й літати, і плавати по воді і під водою. І є якась езотерична практика, де Качка навіть здатна витримувати вогонь, але деталей мені не повідомили.

Качка втілювалася в Глюці у всіляких істот і спрямовувала у потрібному їй напрямку і еволюцію людини. Так, маловідомий українським вченим храм в Гебеклі-Тепе (Туреччина) качканіти оголосили своєю головною святинею і щороку возять туди екскурсії, щоб вшановувати неолітичні зображення качок.

 

Конкуренція

Найперша асоціація, яка з’явилася – що це релігія-стьоб на кшталт пастафаріанства. Воно дійсно так виглядає, але є й відмінності – цілком дієві культові практики і психотехніки. Однак послідовники Качки своїм головним конкурентом бачать не Літаючого Макаронного Монстра, а Двоголову Курку-мутанта – яка живе на гербі Російської Федерації та захопила мізки адептів РПЦ і «русского міра», яких послідовники Качки інакше як «зомбі» не називають.

Свою церкву вони вважажають найбігатшою у світі, тільки не фінансово, а «духовно» і мають намір швидко стати світовою релігією. Чи вдасться їм це і чому у людей такі високі амбіції? Я не знаю. Ніша, яку намагається зайняти Качка – молодіжна урбаністична релігія-прикол, дуже перспективна у світі, що стомився від «традиційних релігій» з їхньою скомпроментованістю підтримкою політиків, важкою мораллю, акцентами на гріхах та неповороткими структурами. Однак чи зможуть Качині послідовники постійно бути яскравими і підтримувати горіння свого неофітського ентузіазму роками – покаже час.

Фотографувати чи знімати відео ці дивні люди категорично заборонили –наївні, сказано ж, що нема нічого таємного, що б рано чи пізно не стало явним, особливо у добу тотальної інтернетизації людства.

If you found an error, highlight it and press Shift + Enter or click here to inform us.